Przemysł

Udało nam się stworzyć produkt o uniwersalnym zastosowaniu,

dającym możliwość wzbogacania produktów o prozdrowotne kwasy Omega 3,6,9. Leenvit dzięki swoim unikalnym właściwościom znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, household oraz zwierzęcym. Czynnikiem wyróżniającym nasz produkt jest jego niezwykła wchłanialność, ponadto posiada on właściwości przeciwzapalne i regenerujące.

Przemysł spożywczy

Obecnie, w wielu krajach na świecie, także w Polsce, coraz częściej podkreśla się rolę, jaką pełni dobrze zbilansowana dieta w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Czym jest Leenvit:

 • LeenVit to wyizolowane z roślin kwasy Omega 3+6+9. Dzięki roślinnemu pochodzeniu pozbawiony przykrego zapachu i smaku rybiego tranu.
 • Dodatek żywieniowy LeenVit , w sugerowanej ilości posiada minimalny lub żaden wpływ na smak i właściwości wyrobów do których jest dodawany
 • Jest substancją czystą mikrobiologicznie – nie stwierdza się w nim obecności żadnych grzybów ani bakterii, zarówno tlenowych jak i beztlenowych,
 • Pozbawiony metali ciężkich
 • Ze względu na to, iż nie jest tłuszczem, ani olejem, nie ma wpływu na definicje prawną produktów
 • Idealny dla wegetarian i wegan
 • Bez konserwantów, czy jakichkolwiek dodatków
 • Może być użyty do tworzenia prozdrowotnej lub funkcjonalnej żywności
 • Dodanie LeenVit do produktów umożliwia zastosowanie unijnych oświadczeń zdrowotnych związanych z kwasami omega 3
 • Odporny na wysoką temperaturę
 • Bezpieczeństwo spożycia potwierdzone badaniem toksykologicznym
 • Unikalna opatentowana technologia produkcji
 • Ułatwia/umożliwia uzyskanie dotacji unijnych (w kategorii innowacja produktowa)

Przemysł kosmetyczny

Kwasy omega 3+6+9 mają szerokie zastosowanie w kosmetyce, jako składnik wielu formurlacji kosmetycznych takich jak kremy, balsamy itp oraz w dermatologii przy leczeniu licznych schorzeń. Ze względu na strukturę budowy skóry są niezbędnym elementem budulcowym zarówno naskórka, jak i skóry właściwej.

Monoestry kwasów omega 3 dzięki zmniejszonej cząsteczce mają doskonałe właściwości penetrujące. Dzięki temu w idealny sposób nadają się do zastosowania w dermatologii oraz kosmetyce. Kremy z dodatkiem tych kwasów mają właściwości regenerujące skórę, co niesie ze sobą efekt odmładzający. Dodatkowo właściwości przeciwzapalne kwasu ALA wpływają na niwelowanie trądzików i innych problemów skórnych.

Zastosowanie:

 • Kremy oraz emulsje zapobiegające stanom zapalnym skóry oraz z tendencją do nadmiernego wysuszania się, kremy przed i po opalaniu
 • Kremy odmładzające – monoestry kwasów Omega 3 mają bardzo duży wpływ na syntezę kolagenu, który odpowiedzialny jest za elastyczność skóry i odbudowę błon komórkowych
 • Kosmetyki po goleniu zapobiegające podrażnieniom skóry
 • Dodatek do olejków stosowanych w zabiegach fizjoterapeutycznych
 • Naturalny składnik odżywek do włosów
 • Składnik aktywny preparatów wspomagających leczenie dermatoz tj. zapalenie atopowe, łuszczyca, wypryski młodzieńcze
 • Kosmetyki zapobiegające pękaniu skóry, z tendencją do chorób grzybiczych
 • Kremy do rąk i stóp

Oksyetylaty monoestrów Omega 3+6+9

Oksyetylaty monoestrów Omega 369 to unikalna substancja aktywna powierzchniowo posiadająca zdolność emulgowania tłuszczu oraz właściwości pieniące. Jest to produkt pochodzenia naturalnego, w pełni biodegradowalny. Posiada wszystkie niezbędne badania dopuszczające, jak również dermatologiczne potwierdzające korzystny wpływ na skórę. Mogą zostać zastosowane jako zamiennik popularnych na rynku sulfakantów takich jak SLS, SLES, Alkoholu C13 czy Alkoholu C9-11. Idealnie nadają się jako składnik żeli myjących, szamponów czy mydeł.

Nasz produkt może być wykorzystywany jako główny składnik/baza myjących produktów kosmetycznych oraz chemii gospodarczej codziennego użytku. Np środek do mycia ciała na bazie oksyetylatów monoestrów 3+6+9, będzie posiadał korzystne właściwości dla skóry człowieka, nie zawierając anionowych surfaktantów ( SLS, SLES), które mają właściwości wysuszające i drażniące, co zostało potwierdzone badaniami dermatologicznymi
W naszej ofercie mamy trzy produkty, różniące się stopniem oksyetylacji, odpowiednie do danego rodzaju produktu.

Przemysł farmaceutyczny

Leenvit E może być nośnikiem farmaceutycznym, dodatkiem do suplementów i probiotyków.

Kwasy ALA ze względu na budowę swojej cząsteczki mają niezwykłą zdolność penetracji i absorpcji, co jest ważne w dermatologii i kosmetyce.

Zastosowanie:

 • Wyroby medyczne
 • Suplementy diety
 • Jako nośnik farmaceutyczny
 • Jako ozonidy (ozonowane monoestry)

Ozonidy

Nasz unikalny surowiec przez swoje właściwości, kilkakrotnie bardziej niż oliwa z oliwek czy olej lniany magazynuje ozon. Dzięki czemu już w niewielkiej ilości ozonowanych monoestrów Leenvit Omega 369, wzbogaca, o duże ilości ozonu formulacje farmaceutyczne lub kosmetyczne.

Ozonidy ( ozonowane monoestry) – Ozonowane monoestry mogą być zastosowane jako aktywny składnik formurlacji kosmetycznych i farmaceutycznych, pomocny przy leczeniu ran, dezynfekcji skóry, w przemyśle stomatologicznym, w pielęgnacji paznokci.

Ozonowane monoestry mają działanie:
przeciwzapalne,
przeciwbakteryjne,
przeciwgrzybicze,
przeciwstarzeniowe,
ujędrniające,
odżywcze,
regenerujące.

Posiadają również właściwości głębokiego nawilżania naskórka oraz odbudowy naturalnego płaszcza lipidowego skóry. Ponadto ułatwiają odbudowę naskórka zmienionego chorobowo np. w przypadku trądziku, łuszczycy, owrzodzeń oraz oparzeń. Łagodzą również uczucie świądu, a także wspomagają procesy rewitalizacji skóry i błon śluzowych, wspomagają leczenie paradontozy oraz wpływają pozytywnie na remineralizację szkliwa zębów.

Zalety ozonoterapii przy zastosowaniu bioaktywnych ozonidów:

duża skuteczność,
szybkie działanie,
brak odporności chorobotwórczych drobnoustrojów w przeciwieństwie do antybiotyków, – minimalizacja skutków ubocznych,
bardziej ekonomiczna metoda w porównaniu z farmakoterapią,
duża stabilność ozonidów w porównaniu do gazowego ozonu oraz ozonowanej wody (przy zachowaniu odpowiednich warunków przechowywania zachowują swoje właściwości terapeutyczne przez okres 18 miesięcy).

Ozon ma zastosowanie w wielu specjalnościach stomatologicznych:

profilaktyce,
stomatologii zachowawczej (wybielanie zębów, leczenie nadwrażliwości zębiny), – endodoncji,
ortodoncji,
periodontologii i leczeniu chorób błony śluzowej jamy ustnej,
protetyce,
chirurgii stomatologicznej.

Household

Oksyetylat monoestrów Omega 3+6+9 to unikalna substancja aktywna powierzchniowo posiadająca zdolność emulgowania tłuszczu oraz właściwości pieniące. Jest to produkt pochodzenia naturalnego, w pełni biodegradowalny. Posiada wszystkie niezbędne badania dopuszczające, jak również dermatologiczne potwierdzające korzystny wpływ na skórę. Mogą zostać zastosowane jako zamiennik popularnych na rynku sulfakantów takich jak SLS, SLES, Alkoholu C13 czy Alkoholu C9-11. Idealnie nadają się jako składnik środków do mycia naczyń, podłóg itp.

Oksyetylat monoestrów Omega 3+6+9, może być wykorzystywany jako główny składnik/baza chemii gospodarczej codziennego użytku. Np środek do mycia naczyń, podłóg, itp. Produkt na bazie oksyetylatów monoestrów 3+6+9, będzie posiadał korzystne właściwości dla skóry człowieka, nie zawierając anionowych surfaktantów ( SLS, SLES), które mają właściwości wysuszające i drażniące, co zostało potwierdzone badaniami dermatologicznymi

W naszej ofercie mamy trzy produkty, różniące się stopniem oksyetylacji, odpowiednie do danego rodzaju produktu.

 • Mydła
 • Żele myjące

Zwierzęta domowe i hodowlane

Zastosowanie naszych kwasów Omega 3+6+9 w formie monoestrów wykazuje zwiększone działanie przeciwzapalne, wpływa na polepszenie wyglądu sierści oraz na proces regeneracji skóry i kopyt.

Zwierzęta domowe:

 • Jako składnik karmy dla zwierząt domowych, zapewniającej niezbędne kwasy Omega 3+6+9 w diecie.
 • Jako suplement diety lub dodatek do innych suplementów dla zwierząt.
  Przeznaczony dla psów, kotów, królików, świnek morskich, papug, kanarków oraz innych zwierząt domowych.

Zwierzęta hodowlane: LeenVit stosowany jako dodatek do pasz, umożliwia tworzenie mieszanek paszowych, dostarczających zwierzętom hodowlanym Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych w maksymalnie dostępnej i przyswajalnej formie.

Zastosowanie:

 • Dodatek do paszy
 • Środek zastosowania zewnętrznego,(na kopyta, otarcia, rozczesywanie i nabłyszczanie sierści)
 • Suplement diety lub składnik suplementów diety
  Przeznaczony dla koni, bydła i cieląt, ptactwa, królików i innych